DOI: https://doi.org/10.31866/2617-2674.2.2.2019.185710

Звук у сучасному екранному дискурсі

Valerii Papchenko, Vladyslav Silin

Анотація


Мета дослідження полягає у виявленні засобів та методів впровадження нових технологій для забезпечення екранних мистецтв звуковим супроводом і звуковими ефектами. Методологія дослідження передбачає звернення до загальнонаукового підходу; також застосовано компаративний та історико-логічний методи. Наукова новизна полягає в тому, що: а) проаналізовано історичні аспекти становлення і розвитку систем звуку у кіно, б) проаналізовано особливості творчого підходу звукорежисерів кіно до запису звуку. Висновки. У ході дослідження з’ясовано, що для формування ефективного і цілеспрямованого впливу на сприйняття фільму глядачем, звукорежисер має не тільки володіти витонченим слухом і розвиненим мистецьким смаком, але і глибоко володіти технологічними аспектами створення нових звуків (звукових ефектів), а також способами їх поєднання з традиційними реалістичними звуками – мовою, музикою, шумами. Показано, що з впровадженням багатоканального запису/відтворення звуку у практику виробництва кіно стала можливим не тільки локалізація звуку у просторі екрана, але і рух звуку поряд з глядачем.

Ключові слова


звук; кінематограф; механічний звукозапис; магнітний звукозапис; оптичний запис; звуковий супровід; звукова система

Повний текст:

PDF

Посилання


Eizenshtein, S.M., 1978. Estetyka kinomystetstva: doslidzhennia, statti, lektsii [Aesthetics of cinema: research, articles, lectures]. Kyiv: Mystetstvo.

Horpenko, V.H., 1997. Arkhitektonika filmu: Kadr. Montazh. Film : pytannia rezhyserskoi maisternosti [Film Architecture: Shot. Assembling. Movie: Directing Issues]. Kyiv.

Papchenko, V.P., 2018. Interaktyvnist shumiv i pauz u zvukovomu obrazi filmu [Interactivity of noise and pauses in the sound image of the film]. Naukovyi visnyk Kyivskoho natsionalnoho universytetu teatru, kino i telebachennia imeni I. K. Karpenka-Karoho, 22, pp.101-107.

Riazantsev, L.V., 2015. Zvukorezhysura [Sound Directing]. Kyiv.

Shyrman, R.N., 2011. Umnoe televydenye. Master-klass [Smart TV. Workshop]. Kyiv: Teleradyokurer.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


Copyright (c) 2019 Валерій Папченко, Владислав Сілін

Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution 4.0 International License.

© Copyright    |   Керівництва для авторів   |   Редакційна політика   |   Редакційний штат   |   Контакти   |