Магістерський фотомистецький проєкт «Прояви сакрального Запоріжжя»

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31866/2617-2674.6.2.2023.289314

Анотація

Авторська ідея магістерського фотопроєкту – відтворити неповторну атмосферу, сакральний та історичний дух острова Хортиця, де розташовувався символ українського козацтва - Запорізька Січ. Для кожного народу важлива його історія, і Хортиця протягом багатьох століть зберігає спадщину нашого народу. У всі часи острів приваблював не лише своєю красою, а й сакральним значенням. У наш час Хортиця не часто зображується в кінематографічних творах. Тому актуальність роботи зумовлена необхідністю привернути увагу кінематографічної спільноти до історичної та сакральної спадщини цього козацького острова.

Зображення Хортиці не завжди відображає історичні та культурні аспекти цього сакрального місця. Часто фільми представляють острів як красиву природну територію, не приділяючи належної уваги його культурному та історичному значенню для українського народу.

Аудіовізуальні твори можуть розглядати Хортицю лише як ландшафт для зйомок, не вдаючись до детального вивчення культурної спадщини. Кінематографу не завжди вдається точно передати характер і вигляд святині острова, що може викликати хибні уявлення у глядачів.

Проєкт покликаний відобразити таємничість, містику та духовність цих місць мовою фотографії. Фотографії демонструють різні історичні періоди, починаючи з бронзової доби (святилище Брагарня), козацької доби (серія зображень Запорізької Січі) і до наших днів, показуючи еволюцію людства та його вплив на світ.

Фотомистецький проєкт «Прояви сакрального Запоріжжя» – це інформативна, емоційна та візуально захоплююча подорож у минуле, яка надихне глядачів на глибше розуміння української культури. Мета проєкту – розкрити глибину сакрального Запоріжжя через фотографію, дозволивши глядачам зануритися в його таємниці, духовність та історію, побачити розмаїття цього регіону та його вплив на культурну спадщину України.

Біографії авторів

Віталій Запорожченко, Київський національний університет культури і мистецтв

Заслужний діяч мистецтв України, професор

Олександра Сидоренко, Київський національний університет культури і мистецтв

Магістрантка кафедри кіно-, телемистецтва

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-10-20

Як цитувати

Запорожченко, В., & Сидоренко, О. (2023). Магістерський фотомистецький проєкт «Прояви сакрального Запоріжжя». Вісник Київського національного університету культури і мистецтв. Серія: Аудіовізуальне мистецтво і виробництво, 6(2), 277–301. https://doi.org/10.31866/2617-2674.6.2.2023.289314

Номер

Розділ

ФОТОМИСТЕЦТВО