Магістерський фотомистецький проєкт «Прояви сакрального Запоріжжя»
DOI:
https://doi.org/10.31866/2617-2674.6.2.2023.289314Анотація
Авторська ідея магістерського фотопроєкту – відтворити неповторну атмосферу, сакральний та історичний дух острова Хортиця, де розташовувався символ українського козацтва - Запорізька Січ. Для кожного народу важлива його історія, і Хортиця протягом багатьох століть зберігає спадщину нашого народу. У всі часи острів приваблював не лише своєю красою, а й сакральним значенням. У наш час Хортиця не часто зображується в кінематографічних творах. Тому актуальність роботи зумовлена необхідністю привернути увагу кінематографічної спільноти до історичної та сакральної спадщини цього козацького острова.
Зображення Хортиці не завжди відображає історичні та культурні аспекти цього сакрального місця. Часто фільми представляють острів як красиву природну територію, не приділяючи належної уваги його культурному та історичному значенню для українського народу.
Аудіовізуальні твори можуть розглядати Хортицю лише як ландшафт для зйомок, не вдаючись до детального вивчення культурної спадщини. Кінематографу не завжди вдається точно передати характер і вигляд святині острова, що може викликати хибні уявлення у глядачів.
Проєкт покликаний відобразити таємничість, містику та духовність цих місць мовою фотографії. Фотографії демонструють різні історичні періоди, починаючи з бронзової доби (святилище Брагарня), козацької доби (серія зображень Запорізької Січі) і до наших днів, показуючи еволюцію людства та його вплив на світ.
Фотомистецький проєкт «Прояви сакрального Запоріжжя» – це інформативна, емоційна та візуально захоплююча подорож у минуле, яка надихне глядачів на глибше розуміння української культури. Мета проєкту – розкрити глибину сакрального Запоріжжя через фотографію, дозволивши глядачам зануритися в його таємниці, духовність та історію, побачити розмаїття цього регіону та його вплив на культурну спадщину України.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторські права на статтю та одночасно надають журналу право його першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану статтю з обов’язковим посиланням на її авторів та першу публікацію.
Журнал дозволяє авторам зберігати авторські права і права на публікації без обмежень.
Автор опублікованої статті має право поширювати інформацію про неї та розміщувати посилання на роботу в електронному репозитарії установи.