Апокаліпсис мистецтва (Кіно. Люди. Крупний план.)
DOI:
https://doi.org/10.31866/2617-2674.5.1.2022.256948Ключові слова:
цифрові технології, художнє кіно, історія кіно, крупний план, внутрішній монолог, мистецький простір, телебачення, актор, режисерАнотація
Мета дослідження – проаналізувати вплив комерціалізації мистецького простору на розвиток мистецького процесу; з’ясувати чинники зростання впливу новітньої цифрової маскультури на глядацьку аудиторію. Методологія дослідження полягає у застосуванні таких методів: історичного – для аналізу джерел про проблеми конфлікту мистецьких творів та комерційного продукту; теоретичного – для дослідження чинників зростання впливу новітньої цифрової маскультури на глядацьку аудиторію; практичного – для роботи з архівними відеоматеріалами, що стосуються знакових постатей у розвитку кіно в Україні та світі. Наукова новизна: досліджено основні етапи впливу цифрових та інформаційних технологій на розвиток сучасного кіно та серіального виробництва. Виявлено, що всеосяжна агресивна комерціалізація мистецького простору та новітня цифрова маскультура все активніше негативно впливають на розвиток мистецького процесу. Висновки. У статті доведено, що технічний і технологічний розвиток, людська пожадливість та малоосвіченість вбиває справжнє кіно. Мистецтво перетворилось на комерційний продукт для власного людського збагачення – без занурення в глибини людської психіки.
Посилання
Benjamin, V., 1996. Proizvedenie iskusstva v epokhu ego tekhnicheskoi vosproizvodimosti [The work of art in the era of its technical reproducibility]. Moscow: Medium.
Chekhov, M., 1986. Literaturnoe nasledie [Literary heritage]. Moscow: Iskusstvo. Ch. 2.
Didro, D., 1980. Estetika i literaturnaia kritika [Aesthetics and literary criticism]. Moscow: Khudozhestvennaia literatura.
Fedorov, D., 2021. Pokolenie snezhinok [Generation of snowflakes]. Lifejournal, [online] 18 June. Available at: <https://starshinazapasa.livejournal.com/1322568.html> [Accessed 06 November 2021].
Stanislavsky, K., 1926. Moia zhizn v iskusstve [My life in art]. Moscow: Iskusstvo.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторські права на статтю та одночасно надають журналу право його першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану статтю з обов’язковим посиланням на її авторів та першу публікацію.
Журнал дозволяє авторам зберігати авторські права і права на публікації без обмежень.
Автор опублікованої статті має право поширювати інформацію про неї та розміщувати посилання на роботу в електронному репозитарії установи.