Знакові обличчя українського телебачення (50–70-ті роки ХХ століття)
DOI:
https://doi.org/10.31866/2617-2674.4.2.2021.248686Ключові слова:
телебачення, телепрограма, історія телебачення, розвиток телебачення, диктор телебачення, телевізійний простір, трансляціяАнотація
Мета дослідження – проаналізувати перші кроки становлення телебачення в Україні; з’ясувати чинники зростання впливу телебачення на глядацьку аудиторію. Методологія дослідження полягає у застосуванні таких методів: історичного – для аналізу джерел про перші кроки та розвиток телебачення 50–70-х років ХХ ст. в Україні; теоретичного – для дослідження чинників зростання впливу телебачення на аудиторію; практичного – для роботи з архівними відеоматеріалами, що стосуються знакових постатей у розвитку телебачення в Україні. Наукова новизна: досліджено основні етапи розвитку телевізійного простору України у перші десятиліття від початку регулярного мовлення; ґрунтовно проаналізовано роботи дослідників історії українського телебачення; систематизовано факти про перших дикторів українського телебачення. Висновки. Доведено, що технічний і технологічний розвиток телебачення в Україні, зростання його впливу на глядачів були б неможливими без яскравих постатей, представників різних телевізійних професій, що брали участь у процесі організації та забезпечення телемовлення. Частину з них глядачі бачили на екранах, але чимало знакових імен залишалися за кадром. Завдання дослідників – встановити персони і ролі усіх першопрохідців і зберегти ці імена для історії, для майбутніх поколінь.
Посилання
Chyzh, I.S. ed., 2006. Ukrainske telebachennia: vchora, sohodni, zavtra [Ukrainian television: yesterday, today, tomorrow]. Kyiv: Dyrektsiia FVD.
Dmytrovskyi, Z. I., 2009. Televiziina zhurnalistyka [Television journalism]. 3rd ed. Lviv: PAIS.
Kungurtceva, O., 2007. Pervyi diktor Ukrainskogo televideniia Elena Nikolaeva: "Ko mne blagovolil Shcherbitckii, no ego raspolozheniem ia vospolzovalas tolko raz" [The first announcer of Ukrainian television Elena Nikolaeva: "Shcherbitsky favored me, but I only used his location once"]. Bulvar Gordona, 5 February.
Levchuk, T.V., ed., 1985. Spilka kinematohrafistiv Ukrainy [Union of Cinematographers of Ukraine]. Kyiv: Mystetstvo.
Mashchenko, I.H., 1998. Telebachennia Ukrainy [Television of Ukraine]. Kyiv: Tetra. Vol. 1: Telebachennia de facto [De facto television].
Mashchenko, I.H., 2003. Lyky i lytsia teleradioprostoru [Faces and faces of television and radio space]. Kyiv: Ukrainska Media Spilka.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторські права на статтю та одночасно надають журналу право його першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану статтю з обов’язковим посиланням на її авторів та першу публікацію.
Журнал дозволяє авторам зберігати авторські права і права на публікації без обмежень.
Автор опублікованої статті має право поширювати інформацію про неї та розміщувати посилання на роботу в електронному репозитарії установи.