Авторська програма – обличчя вітчизняного телебачення
DOI:
https://doi.org/10.31866/2617-2674.1.2018.140831Ключові слова:
авторська програма, телебачення, телевізійний ведучий, глядач, жанр, культураАнотація
Мета дослідження – огляд та аналіз створення і ведення авторських телевізійних програм відомих українських телевізійних ведучих щодо обґрунтування основних тенденцій впливу вітчизняного телебачення на світогляд глядачів. Методологія дослідження базується на дослідному методі (для визначення специфіки впливу авторських телевізійних програм просвітницького спрямування на загальнонаціональних та регіональних телеканалах України); методі аналізу (для вивчення практичного досвіду створення авторських телепрограм щодо вибору тематики, проблематики та творчо-технологічних засобів публіцистичної та художньо-публіцистичної спрямованості). Наукова новизна дослідження полягає в розгляді недослідженої специфіки впливу авторських телевізійних програм ідеологічного спрямування та виняткової ролі рупорів телевізійних ведучих радянського і пострадянського простору. Також проаналізовано, що на українському ґрунті авторські програми – важливий потенціал вітчизняного телебачення на телевізійній індустрії в цілому, тому вперше досліджено харизматичність постатей телевізійних ведучих та винайдено нові форми впливу, серед яких чільне місце посідають авторські програми. Висновки. Систематизація авторських програм показала, що всі вони з точки зору впливів на глядача є соціально значущими. Повний спектр жанрово-змістовних можливостей сучасної журналістики свідчить, що авторська телепередача як в українському, так і світовому телевізійному просторі поки не є окремим жанром, але за лідерством має перспективу перетворитися на окрему ділянку телебачення художньо-публіцистичного характеру.Посилання
Hoian, V.V. (2001). Typovi ta zhanrovi osoblyvosti informatsiinoi teleprohramy. The types of genre and special information television programs. Kyiv: Kyiv National Taras Shevchenko University.
Hryhorash, D. (1974) Zhurnalistyka u terminakh i vyrazakh. Lviv: Vyshcha shkola.
Zdoroveha, V.Y. (2008) Teoriia i metodyka zhurnalistskoi tvorchosti. Lviv: PAIS.
Kuznetsova, O.D. (2005) Zasoby masovoi komunikatsii. Lviv: PAIS.
Lytvynov, V.D. (2012) Prosvitnytstvo. Entsyklopediia istorii Ukrainy [Encyclopedia of Ukrainian History], in 10 vol. vol. 9. Kyiv: Naukova dumka, р. 36.
Shalman, T.M. (2006) Zhanrovi dialohichni formy suchasnoho ukrainskoho telebachennia. D.Ed. Kyiv National Taras Shevchenko University.
Shorina, A.Yu. (2008) Avtorske telebachennia: zhanrovi formy ta riznovydy, Abstract of the PhD diss. Kyiv National Taras Shevchenko University
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Світлана Котляр, Вікторія Федоренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторські права на статтю та одночасно надають журналу право його першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану статтю з обов’язковим посиланням на її авторів та першу публікацію.
Журнал дозволяє авторам зберігати авторські права і права на публікації без обмежень.
Автор опублікованої статті має право поширювати інформацію про неї та розміщувати посилання на роботу в електронному репозитарії установи.