DOI: https://doi.org/10.31866/2617-2674.3.2.2020.217638

Акт створення ролі в кінематографі та театрі

Mykhailo Barnych, Halyna Rozhko

Анотація


Мета дослідження – визначити та узагальнити творчі етапи, складові частини та послідовність творення ролі в кінематографі та театрі. Методологія дослідження полягає у застосуванні теоретико-аналітичного методу, зокрема в аналізі праць та методик теоретиків і практиків акторського мистецтва. Наукова новизна. Здійснено аналіз послідовності праці актора над роллю в кінематографі та театрі. З’ясовано основні творчі етапи праці актора над роллю. На основі аналізу технік та методик створення ролі визначено взаємозв’язок структурних компонентів, що формують акторський образ в кінематографі та театрі. Висновки. У статті проаналізовано складові елементи та послідовність акту творення ролі. Встановлено, що акторський творчий процес поділяється на два основні етапи: підготовка до виконання ролі та виконання ролі. Творчий етап підготовки ролі охоплює аналіз і формування характеру та характерних рис образу, дійовий аналіз і гру в уяві. Другий творчий етап – це виконання ролі в публічних умовах, який передбачає творення актором акту переживання за заздалегідь створеним самостійно та з режисером зовнішнім та внутрішнім малюнком ролі. Детально опрацьовані структурні компоненти, які формують акторську особистість. Опрацьований та визначений поетапний план творення ролі. Узагальнено чинники, які впливають на успішне виконання ролі.

Ключові слова


актор; роль в кінематографі та театрі; творчий процес; переживання; уява; психотехніка

Повний текст:

PDF (English)

Посилання


Barnych, M.M., 2018. Psykhotekhnika aktora. Maister-klas [Psychotechnics of the actor. Master class]. Kyiv: Pinzel.

Ivanov, V.V., 2011. Evgenii Vakhtangov. Dokumenty i svidetelstva [Evgeny Vakhtangov. Documents and certificates]. Moscow: Indrik. Vol. 1.

Kristi, G.V., 1968. Vospitanie aktera shkoly Stanislavskogo [Education of the actor of the Stanislavsky school]. Moscow: Prosveshchenie.

Nemirovich-Danchenko, V.І., 1952. Teatralnoe nasledie [Theatrical heritage]. Moscow: Iskusstvo. Vol. 1.

Stanislavskii, K.S., 2015. Iskusstvo predstavleniia [The art of presentation]. St. Petersburg: Azbuka.

Zakhava, B.E., 1973. Masterstvo aktera i rezhissera [The skill of the actor and director]. 3nd ed. Moscow: Prosveshchenie.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


Copyright (c) 2020 Михайло Барнич, Галина Рожко

Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution 4.0 International License.


© Copyright    |   Керівництва для авторів   |   Редакційна політика   |   Редакційний штат   |   Контакти   |